Na internetu najdete spoustu firem, které nabízejí službu odstraňování graffiti. Jenže ne všechny už poskytují komplexní služby, mezi něž patří i to, že pokud graffiti nejde úplně bez problémů dolů, protože předtím nebyly ošetřeny antigraffitovým nátěrem, tak už fasádu nepřemalují a podobně. Přesně tuto špatnou zkušenost jsme měli i my. Pracuji v opěře a někdo nám posprejoval fasádu naší budovy. A vypadalo to hrozně. Sice jsme měli na budově kamery, ale ty stejně nezachytili nic, co by pomohlo identifikovat pachatele.

V Praze je zmalované snad už všechno, braňte se proti graffittům účinně

Takže jsme se toho museli zbavit na vlastní náklady. Takže bylo potřeba se obrátit na nějakou firmu. Jenže první firma, která měla tento úkol na starosti, nám s tím ve výsledku vůbec nepomohla. Hnusný nápis tam stále zůstával – byl sice světlejší, ale stále opravdu hodně viditelný. Řekli mi, že s tím nic víc nejde dělat a tak celá situace skončila. S reklamací jsme samozřejmě nepořídili. Byly to úplně zbytečně vyhozené peníze. Takže hledání začalo na novo, protože jsme to tam takto prostě nemohli nechat.

Tentokrát to chtělo najít někoho opravdu spolehlivého, někoho, kdo by měl opravdu dobré reference, abychom nemuseli řešit stejnou situaci znovu. Takže jsme podnikli poměrně pečlivý internetový výzkum na diskusních fórech. Podle recenzí jsme našli úklidovou firmu Likvidace graffiti Praha, která se zabývá i právě odstraňováním graffiti a nabízela vše, co bylo potřeba. Psali, že nejenom nabízí odstraňování graffiti, ale i případné přemalování, pokud by nějaký světlý stín barvy zůstal, ale vždy podle všeho graffiti odstraní do té míry, aby barevný flek případným přetřením nebyl vidět.

A k tomu nabízeli i antigraffitový nátěr. Zavolali jsme jim a domluvili se s nimi termínu, kdy k nám přijedou zničenou zeď dát do pořádku. Nejprve graffiti odstranili, kdy zůstal opravdu světlý stín, který následně přetřeli barvou, kterou si sami zajisti po předchozí konzultaci s námi. Zkrátka ukázkový přístup. Poté nanesli angtigraffitovou ochranu, zkráceně AGO. Jedná se o nanotechnologii, která zabrání vsáknutí spreje do podkladu a následné odstranění graffiti je snadnější a daří se bez pozůstatků obrysů a stínů.

S jejich prací jsme byli skutečně moc spokojení, a proto můžeme A SERVIS LIPKA jedině všem doporučit, protože pokud se na ně obrátíte, máte záruku, že vše přenecháváte skutečným specialistům, kteří svou práci dotáhnout do úplného konce, dokud nebudete zcela spokojení. Zaměstnanci jsou navíc velice milý a byla to radost s nimi spolupracovat, nerada pracuji s nerudnými lidmi, i když odvádějí dobrou práci.