VOSKOVÁNÍ PODLAH

 

Naše firma ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO patří mezi profesionální úklidové služby. Během několika let jsme se vypracovali v promyšlenou kompaktní úklidovou firmu s širokým polem působnosti a své zkušenosti neustále vyvíjíme. Máme spolehlivé zaměstnance, na které se můžete vždy obrátit a rádi Vám s každým požadavkem poradí. Jednou z našich specializací je hloubkové strojové čištění podlah včetně impregnace ochrany podlah, voskování podlah, nano-impregnace a ošetření podlah pro běžnou údržbu podlahových materiálů.

Kvalitní voskování podlah

Voskování podlah spadá do kategorie konzervace povrchu a ochrání jej před nadměrným opotřebením i před zbytečným znečišťováním. Naši péči o podlahu vám poskytneme ve Vaší firmě a v domácnosti. Díky osvědčeným postupům, použití profesionální chemie a moderních přístrojů, si již nemusíte dělat starosti s údržbouVašich podlah. Náš tým zkušených pracovníků profesionálně vyčistí a ošetří Vaše podlahy třeba i za jediný den.

V případě požadavků klienta na zvýšení odolnosti elastické či tvrdé podlahové ochrany, nabízíme po celkovém vyčištění následnou aplikaci polymerní ochrany tzn. voskování podlahy nebo impregnaci podlahy. Získáte tím řadu výhod, například: na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti-skluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje, barevnost spár mezi dlažbou se vám nezmění a velmi výrazně prodlouží životnost podlah. U voskování – fluatace, aplikujeme na podlahu převážně pololesklý vosk, který se nám i našim zákazníkům nejvíce osvědčil.

Vosk musíme do podlahy vetřít 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, proti-skluz. Používáme kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dobrou životností. Potřebujete odstranit starý vosk (polymer) z podlahy a nanést novou ochranu? Pro získání zcela nového vzhledu nemusí být původní podlaha odstraněna (stržena). Na očištěný povrch původní podlahy bude aplikována zcela nová ochrana – přesně podle přání zákazníka. Případná poškození povrchu budou sjednocena a spáry zatmeleny. Následně bude nanesen nový nátěr, který bude uzavřen dalším permanentním transparentním protiskluzným nátěrem s extrémní odolností vůči mechanickému a chemickému zatížení.

Takto provedená renovace je významně levnější než nově položená podlaha a uživatel profituje také z toho, že nečistoty odpuzující a extrémně odolný permanentní nátěr snižuje zároveň náklady na běžné čištění v dalších letech až o 30%. Fluatace podlah nebo také voskování podlah provádíme pro všechny typy podlahových krytin (parkety, PVC, marmoleum, beton, mramor…) vždy vhodným přípravkem. Vosk nebo fluatační nátěr lze v závislosti na typu povrchu dodat i v různých úpravách např. mat, lesk, vysoký, lesk.

Strojové čištění podlah

Strojové čištění podlah provádíme strojově kotoučovým strojem, který zaručí detailní a hloubkové čištění. Na tento kotoučový stroj používáme dva nástavce. Buďto použijeme nástavec tzv. držák padů anebo silonový kartáč. Existuje také třetí nástavec, který lze využít. Jedná se o tvrdý drátěný kotouč Tinex. Kotoučový stroj je jediným přístrojem, který dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy.

Kvalitní strojové čištění podlah je dáno tím, že váha kotoučového stroje se blíží 40 kg na přibližný průměr kotouče cca 40 cm a na jeho hlavu je možné ještě přidat závaží cca 10-15 kg.  Tento jednokotoučový stroj využíváme k čištění dlažby, linolea, marmolea, plovoucích podlah, betonových podlah, litých podlah nebo kameninových podlah. Dokážeme pomocí vhodné chemie generálně hloubkově vyčistit jakoukoliv podlahu.

Postup strojového čištění podlah

Nejprve si zvolíme pro konkrétní podlahu vhodný kartáč a poté zvolíme správnou chemii, což je velmi důležité. Podlahu kvalitně vydrhneme a vykartáčujeme roztokem vody s chemií. Následně roztok s navázanými nečistotami odsajeme pomocí hubice s gumovými lemy. Tato hubice je napojena na vysoce výkonný vysavač cca 2400 W, který dokáže velmi kvalitně odsát veškerou nečistotu. Na závěr podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku.

Pro čištění podlah aplikujeme šetrnou čistící chemii, která nepoškodí podlahu. Na stavu a vzhledu jakékoli podlahoviny, ať již se jedná o podlahovinu přírodního nebo umělého původu, se nejvíce projevuje její stav kyselosti nebo naopak zásaditosti povrchu. To následně vede k rychlejší negativní změně vzhledu povrchu podlahoviny a následnému opotřebení. ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO je úklidová firma, která klade velký důraz na kvalitu, rychlost realizace zakázek a maximální spokojenost klientů. Naším cílem je zajistit důkladné hloubkové vyčištění různých povrchů v interiéru a exteriéru včetně povrchové ochrany vyčištěných povrchů a materiálů v co nejkratším čase s dlouhodobým efektem.

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO nabízí další tyto služby:

Strojové hloubkové čištění a tepování koberců, strojové a ruční čištění čalounění. Jsme schopni odstranit a vyčistit graffiti nebo nanést antigraffitovou ochranu. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG. Další metodou čištění je pískování, kterou používáme pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, olejových skvrn apod. Realizujeme denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklidy po stavebních činnostech nebo úklidové práce ve výškách.

Provádíme také mytí, čištění, leštění oken, výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistíme žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňujeme nepovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, bannery ze všech prosklených ploch. Dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, kterou aplikujeme na skla pomocí technologie GlasProtect. Tato hydrofobní impregnace se doporučuje pro okna se špatnou dostupností. Další naše činnosti naleznete na našich internetových stránkách nebo nás přímo kontaktujte na telefon.

voskování podlah