NÁTĚR PROTI PLÍSNÍM

 

LSG ochranný nátěr zamezující výskytu plísní, bakterií a kvasinek

V současné době se plísně v místnostech vyskytují nejčastěji po instalaci nových těsných oken a po zateplení budov. Nová těsná okna neumožňují výměnu vlhkého vzduchu z místnosti za méně vlhký venkovní vzduch škvírami a netěsnostmi kolem okenních rámů. Neodvětraná vodní pára z ovzduší kondenzuje a vsakuje se do zdí, kde vznikají vhodné podmínky pro růst plísní, bakterií, hub a kvasinek. Nárůsty stávajících plísní je nutné odstranit.

U napadení zdiva většího rozsahu je vhodné použít nátěr proti plísním LSG. Tento revoluční nátěr efektivně zbaví napadené plochy od všech plísní, bakterií hub a kvasinek. Potřebujete se problému s plísní na zdech zbavit? Svěřte práci odborné firmě ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO, která jako jediná firma zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní a sporů v interiéru a exteriéru Vašich budov technologií LSG.

Princip fungování nátěru proti plísním

Nátěr slouží pro užití ve vnitřních i vnějších prostorách, univerzální aplikovatelnost na omítky, barvy, dřevo, OSB desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály. Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout, ale vlhkost vzniklá na fasádě bude odcházet. Nátěr proti plísním má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody se do fasády nedostane.

Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Přednost tohoto nátěru je, že se výrazně prodlouží životnost a barevná stálost fasádního nátěru. Životnost tohoto nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Garantovaná záruka od výrobce je 2 roky.

Podrobný popis nátěru proti plísním

Nejprve odstraníme napadené místo povrchu. Na místo napadené plísní aplikujeme běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení se aplikuje LSG přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas.

Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je aplikovatelný na vápeno – cementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Nátěr proti plísním LSG lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách.

 

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO nabízí další služby:

Specializujeme se na strojové čištění a tepování koberců, ruční čištění čalouněného nábytku, provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je obzvlášť vhodná pro okna se špatnou dostupností, čistíme a myjeme okna a skleněné výplně ve výškách.

Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Provádíme denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátěry, opravujeme, natíráme a čistíme fasády. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Naše služby realizujeme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.

plísně na stěnách