OPRAVY FASÁD

 

Firma ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO nabízí pro své zákazníky komplexní služby širokého spektra a s našim programem „STOP GRAFFITI“ dbáme na to, aby byly fasády Vašich budov zcela čisté a opravené. Jelikož se čím dál častěji setkáváme s odstraňováním graffiti z nejrůznějších povrchů je na místě seznámit se i s prevencí, která Vás může zbavit sprejerských stop nadobro. Ne každý ví, že se dají graffiti odstranit, natož se před nimi chránit antigraffitovým nátěrem.

Antigraffitový nátěr doporučujeme zákazníkům po opravě povrchu fasády, aby byl povrch připraven na nanesení antigraffitové ochrany. Vaši fasádu opravíme, nerovnosti a otlučené rohy zapravíme speciálním tmelem na fasády. Tuto prácí vykonává náš profesionální tým, který se snaží vyhovět všem Vašim požadavkům. Po kvalitně provedené opravě poškozené fasády, nanášíme fasádní barvy zn. Weber, které patří ke špičkovým výrobkům a nabízí širokou paletu barevných odstínů splňující nejen aktuální architektonické požadavky. Fasádní barvy nanášíme ve dvou vrstvách. Naše služby realizujeme nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, Rakousku a Německu.

Natírání fasád

U odstranění graffiti z fasád domů neošetřených antigraffiti nátěrem nebo nástřikem musíme upozornit, že úspěšnost odstranění se pohybuje od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech obrysy, které se nedaří ani při opakovaných pokusech odstranit. Proto si často nechávají zákazníci svoji fasádu přemalovat tak, aby byl výsledek co nejlepší. Při likvidaci graffiti na fasádách je zapotřebí počítat s tím, že se odstraní spolu s graffiti i část fasádní barvy. Tudíž je zapotřebí si fasádní barvu nechat namíchat dle odpovídajícího odstínu.

Zajistíme až 90% shodu barevnosti fasádního nátěru. Poté, co odstraníme graffiti z neošetřeného povrchu tak doporučujeme nanést ochrannou vrstvu antigraffitového nátěru nebo nástřiku. Při nátěru je v ceně zahrnuto i čištění fasády vysokotlakou vodou (ve stejné výměřě jako nátěr, pokud není jiná domluva). Všechny tyto služby realizujeme i na výškových budovách (práce ve výškách), kterou provádí náš tým profesionálních pracovníků speciálně vyškolených pro práci ve výškách. Snadněji přístupná místa ve výškách natíráme s pomocí vysokozdvižné techniky, lešení a žebříku. Pro těžko přístupná místa máme tým certifikovaných horolezců, kteří provádí natírání a opravy fasád ve výškách pomocí horolezeckého vybavení. Práce na fasádách pomocí horolezeckého vybavení jsou ve srovnání s použitím lešení také rychlejší a v konečném důsledku i cenově dostupnější.

Čištění fasád

Provádíme čištění fasád u rodinných domů, ale i velkých panelákových budov a komerčních staveb, dále pak u zídek, zdí apod. Na fasádách se každý den usazuje prach a různé nečistoty. Nechte oživit jejich původní krásu – zajišťujeme kompletní čištění a mytí fasád ve výškách za použití horolezecké techniky. Fasády tak zbavíme prachu, řas, plísní, ptačího trusu, lišejníků nebo jiných nečistot. Navíc vyčistíme i zdánlivě nedostupná místa. Tlakovým strojem očistíme všechny stávající přírodní sanitry, mechy, řasy, plísně aktivní čistící složkou UNISAN. Tato chemie účinně odstraní a vydezinfikuje fasádu.

Tak aby se neopakoval výskyt plísní a dalších nečistot je zapotřebí vyčistit celou plochu budovy. Poté co necháme budovu vyschnout, doporučujeme nanést ochranný nátěr BELLINZONI, který zamezí vytváření vlhkosti. Nátěr má funkci difuzního odporu – tzn., že voda má možnost odcházet, ale nátěr ji nepropustí do fasády. Tento nátěr má také funkci antigraffitové ochrany. Životnost nátěru je 4-6 let. Dále provádíme malby a výmalby kvalitními fasádními barvami Weber, aplikujeme penetrace a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a sjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailně čistíme fasády z ušlechtilých přírodních materiálů, umělého kamene a obkladů speciální chemií po celém území České republiky, Slovenska, Rakouska a Německa.

Kromě opravy fasád také čistíme omítky a pláště budov, tmelíme a drobně opravujeme fasády a omítky, provádíme malby a výmalby kvalitními fasádními barvami. Dále aplikujeme penetrace a provádíme úpravu podkladu povrchu, tryskáme a sjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailně čistíme fasády z ušlechtilých přírodních materiálů, umělého kamene a obkladů speciální chemií po celém území ČR. Pokud jste nespokojeni s fasádou na Vašem objektu, není lepší rešení než ji vyčistit. Jsme schopni Váš dům nebo jakýkoliv jiný objekt kompletně zbavit jakéhokoliv znečištění na zdech (skvrny od barev, organická nečistota, graffiti).

Jestliže se jedná o znečištění graffiti, více se dozvíte v sekci odstraňování graffiti. Pokud se jedná o běžné znečištění umýváme fasády ručně (od 34 Kč/m²), při vyšším znečištění čistíme vysokotlakou pistolí za použití aktivní čistící složky Flamil super 3 (od 64 Kč/m²). Pokud se objeví skvrny, které nejdou odstranit normální cestou, doporučujeme opravu fasády nanesením vhodné barvy (od 190 Kč/m²). Používáme kvalitní fasádní barvy od firmy Weber. Jestli na Vašem objektu máte často problémy se znečištěním graffiti nebo jinými druhy znečištění, podívejte se prosím i do sekce antigraffiti, najdete tam více o ochraně fasád a prevenci před graffiti.

V rámci našeho „systému čistých budov“ jsme schopni zajistit nejnutnější povrchové úpravy a opravy fasád. Tato služba se doporučuje pokud je povrch na objektu, na který máte v plánu nanášet ochranný antigraffiti nátěr nebo nátěr fasádní barvou, zchátralý, popraskaný, loupe se barva a nebo se drolí omítka. Praskliny a drobné dírky zapravíme silikátovým tmelem, poškozené vrstvy nátěru odstraníme a větší nerovnosti nebo obouchané rohy zapravíme speciálním fasádním tmelem. Veškeré tyto služby vždy provádí speciálně školený zaměstnanec. Po provedení těchto oprav a před případným natřením fasádní barvou je vhodné ještě celou plochu řádně napenetrovat, což slouží ke spojení a zpevnění předcházejících vrstev nátěru a celkové fixaci povrchu. Pokud jste se rozhodli opravená místa před natřením ochranným nátěrem přetřít jen lokálně, penetrace není nutná.

Na fasádách a strukturovaných omítek pokud odstraňujeme graffiti z neošetřeného povrchu, je úspěšnost na 60-90%. Při likvidaci graffiti na fasádách je zapotřebí počítat s tím, že se odstraní spolu s graffiti i část fasádní barvy. Fasádní barvu je zapotřebí si nechat namíchat dle odpovídajícího odstínu a přetřít opravovanou plochu. Po odstranění graffiti z neošetřeného povrchu doporučujeme nanést ochrannou vrstvu antigraffitového nátěru nebo nástřiku. Při venkovní teplotě pod 10°C, nelze odstraňování graffiti technologicky provést a zakázky odevzdat v uvedeném termínu dokončené. Podle našich zkušeností víme, že ani graffiti při těchto teplotách nepřibývá.

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO nabízí další služby:

Naše společnost svým zákazníkům nabízí i řadu úklidových služeb jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Specializujeme se na strojové čištění a tepování koberců, ruční čištění čalouněného nábytku, provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tvz. nešpinavou úpravou, která je obzvlášť vhodná pro okna se špatnou dostupností, čistíme a myjeme okna a skleněné výplně ve výškách. Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch. Naše služby provádíme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.

opravy fasád