ČIŠTĚNÍ MARKÝZ

 

Úklidová firma ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO realizuje velký objem prací týkající se čištění markýz. Čištění markýz může být realizováno současně s mytím oken nebo jako samostatně provedená služba. V naší firmě pracuje tým proškolených profesionálů, kteří umí kvalitně a rychle provést svoji svěřenou práci.

Realizujeme čištění plastových markýz, textilních markýz a slunečníků. Látkové markýzy jsou čištěny strojovou metodou, kterou také používáme při strojovém čištění a tepování koberců. Na markýzy naneseme velmi účinnou a kvalitní čistící chemii značky Bosch RTS, následně kotoučovým kartáčem mechanicky čistíme a poté jsou nečistoty a veškerá vlhkost z povrchu důkladně odsáty vysoce výkonným vysavačem s úzkou štěrbinovou hubicí. Na látkové markýzy působí agresivní městské spady a proto je nutné markýzu čistící chemií čistit opakovaně až 2x či 3x v jednom čistícím cyklu.

Impregnace markýz

Jsme schopni zajistit impregnace na Vašich markýzách a slunečnících. Používáme osvědčenou nanoimpregnaci, která zajistí dokonalou ochranu textilie a zároveň velmi účinně odpuzuje vodu, chemikálie, prach a další nečistoty, které textilie poškozuji. Používáme jen a pouze NANOIMPREGNACI, jelikož ta jediná má dnes smysl a je založena na principu lotosového efektu s dlouhotrvajícím účinkem.

Vsaďte na NANOIMPREGNACI a hned poznáte, v čem se liší od klasických impregnací. Spojením nano částic s povrchem textilie je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Pro kvalitně nanesenou impregnaci je důležité, aby se prováděla za pěkného dne a aby bylo bezvětří.

Našim zákazníkům doporučuje nechat si čistit markýzy v pravidelných intervalech. Usazený prach ničí strukturu látky a právě čištěním výrazně prodloužíte životnost markýz. Čím déle na markýzách ulpívá prach a venkovní spady, tím déle trvá proces jejich čištění a odstranění nečistot. U dlouho nečištěných markýz jdou odstranit nečistoty hůř, a některé nejdou vůbec, to pokud se nechají látky zašpinit a zajít moc, dva a více let se nečistí.

Je to hlavně problém agresivních městských spadů, které se zažerou do látky, když zde není impregnace. Impregnace chrání povrch proti pronikání špíny do struktury a stabilizuje barvy. Potom vždy majiteli doporučujeme, že by bylo dobré markýzy a slunečníky přelátkovat. Když majitel zjistí cenu nového přelátkování, tak téměř vždy nechá markýzy vyčistit. Přelátkování je 3x až 4x dražší než čištění a impregnace. Takže z jednoduché kalkulace je patrné, že je výhodnější čistit a impregnovat nejméně každé dva roky. Když dáte nové látky, bude nutno opět každé dva roky čistit a impregnovat. Když vynecháte impregnaci, budou látky cca za 4 roky nevyčistitelné a u světlých látek dojde k takovému stavu i dříve.

Kvalitní čištění markýz

Čištění a impregnaci markýz ve výšce provádějí naši profesionální zaměstnanci, kteří byli proškoleni dle nařízení vlády podle § 134 odst. 2 a podle § 134 c odst. 2 zákona č. 65/1965 Sb. zák. pr. ve znění zákona č. 155/2000 Sb. o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na pracovišti s nebezpečím pádů z výšky nebo do volné hloubky. Pro mytí a čištění markýz ve výškách naše úklidová firma využívá speciální horolezeckou či speleologickou techniku. Pro snadnější přístup k čištěným markýzám nejčastěji volíme hydraulické ramena a vysokozdvižné plošiny, které máme k těmto účelům také k dispozici.

Závěrem Vám doporučujeme neodkládat čištění markýz na několik let, neb zažloutnutí či zčernání textilie je zcela nevratný. Doporučujeme pravidelně pečovat o Vaše markýzy, prodloužíte jim životnost a udržíte jejich zánovní vzhled. Vezměte na vědomí, že markýzy jsou silný lapač prachu a nečistot, proto je čistěte a udržujte pravidelně a budete mít radost čistoty Vašich markýz, které v mnoha případech exteriéru jsou vybrány jako velice důležitý doplněk.

Další činnosti mezinárodní společnosti ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO:

Naše firma ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO se zabývá velkou řadou úklidových prací po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Jsme schopni zajistit našim zákazníkům tyto služby: Mytí a čištění oken a výloh, dále mytí a čištění oken a prosklených ploch ve výšce pomocí horolezecké techniky, nebo z hydraulických ramen a montážních plošin.

Mytí a čištění oken, rámů, parapetů, výloh, výkladců, oken a prosklených ploch ve výšce, práce mytí a čištění ve výšce, mytí a čištění oken pomocí horolezecké a slaňovací techniky, mytí a čištění oken pomocí hydraulických ramen montážních plošin, výškové práce mytí a čištění oken, skleněných a prosklených ploch ve výšce, skleněných tabulí, skleníků, zimních zahrad, prosklených budov a domů, parkovacích domů, obchodních center, výloh provozoven obchodních center a výloh v ulicích města, vitrín, prosklených schodišť, světlíků, luxferů, copilit, polykarbonátů, skleněných přístřešků, skleněných a prosklených stěn budov a provozoven, opaxitové obklady, log, poutačů, skleněných portálů, vývěsních štítů, skleněných podkladů log, prosklených a skleněných výtahů a zdviží, skleněných a prosklených zábradlí, zábran a plotů, skleněných a prosklených stropů a podlah, epoxidové podlahy – stěrky, zrcadel a zrcadlových stěn, mříží a rolet, hladkých stěn, skleněných světel a lustrů, všech rozvodů vody, klimatizace, elektřiny, plynu, odpadů nad prodejní plochou.

Sundání, stržení a odstranění z výloh, výkladců, oken a skleněných tabulí všech polepů, lepidel, silikonů, barev po přestavbách a rekonstrukcích prodejen a provozoven v obchodních centrech a na ulicích měst. Stržení a odstranění z výloh, výkladců, oken a skleněných tabulí folií, ochranných folií, samolepek, bannerů, reklamních polepů a polepů akcí. Oškrábání a vyčištění barev a silikonů po rekonstrukcích výloh a zbytků lepidel po stržených polepech, foliích, polepech reklam a polepech akci korundovými žiletkami. Mytí a čištění oken, výloh a prosklených ploch po malování, řemeslech, malířích, rekonstrukcích, stavbě, přestavbě, výměně skel a výloh, před otevřením provozovny, při otevření nové provozovny a obchodu.

Mytí a čištění oken v domácnosti, ve firmě, v obchodě, provozovně, v bytě, na domě a v rodinném domě. Umývání a čištění plastových oken, kastlových oken, balkonových oken, ventilaček, střešních oken, neotvíratelných oken, skleněných stěn, výtahů, kanceláří. Servisní mytí a čištění oken a výloh. Jednorázové mytí a čištění oken a výloh. Nárazové mytí oken, výloh, log, poutačů, vývěsních štítů, mříží, rolet, žaluzií, venkovních předokenních žaluzií, zrcadel, zrcadlových stěn, reklam, solárních panelů, výloh provozoven obchodních center. Provádíme tepování a strojové čištění koberců, strojové čištění podlah, voskování podlah, ruční tepování čalouněného nábytku, sedacích souprav a matrací.

Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tvz. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení. Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod.

Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem.

Naše služby provádíme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Cenové relace našich služeb jsou vzhledem k náročnosti práce  velmi dostupné. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit,  prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte  na telefon.

leštění markýz